GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

02.06.2018r. Studio Piosenki GOK zaprasza na Dni Radomska godz. 15.00

 

22.06.2018r. Rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego ' Nałogi drogą donikąd"

 

23.06.2018r. Gminna Noc Świętojańska - Pławno godz. 18.00


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Regulamin Kolęd i Pastorałek

Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do wzięcia udziału

w VI edycji Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek 2012

 

REGULAMIN

 
Mikołaj

Święty Mikołaj to jedna z najbardziej znanych postaci na świecie - z niecierpliwością jest oczekiwany przez wszystkie dzieci i nie tylko. W tym roku Mikołaj nie zapomniał także o mieszkańcach naszej gminy. Pracownicy Urzędu Gminy, uczestnicy zajęć Gminnego Ośrodka Kultury oraz przechodnie mogli liczyć na słodkie prezenty i zapewnienie, że wizyta Mikołaja pozostanie niezapomniana……aż do przyszłego roku.

Galeria

 
Przedbórz - festiwal

W niedzielę  27 listopada w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbył się XX Jubileuszowy Ogólnopolski  Festiwal Pieśni i Piosenki  o  Mojej  Ojczyźnie. W tegorocznym konkursie udział wzięła rekordowa liczba wykonawców. Na scenie MOK-u zaprezentowało się 63 solistów i 15 zespołów. Uczestnicy festiwalu reprezentowali min. Strzelce Małe, Zagórze, Wieluń, Ostrowiec Świętokrzyski, Kobiele Wielkie, Wielgomłyny, Radomsko,  Piotrków Tryb.,  Bełchatów, Gidle, Tomaszów Maz., Kodrąb, Krasocin, Włoszczowa, Orzechów oraz oczywiście Przedbórz i Góry Mokre.

 
Nadwarcianki

Zespół ludowy „Nadwarcianki” gościł 13 listopada na – jak zawsze- uroczystym spotkaniu Koła Związku Emerytów i Rencistów z Pławna. Coroczne wspólne biesiadowanie emerytów wiąże się z wręczaniem medali honorowych, legitymacji członkowskich i jubileuszowych gratulacji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz gminnych, powiatowych, władz związkowych oraz członkowie Związku.

 
Otwarcie wystawy poplenerowej

W lipcu gościliśmy w naszej gminie artystów malarzy ze Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków, którzy realizowali u nas projekt „Znane- nieznane”. Na jesień zaplanowano wydanie katalogu dokumentującego pracę artystów podczas trwania projektu. Na uroczystym otwarciu wystawy dn. 04.11.11 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach swoją obecnością zaszczyciła nas znakomita większość malarzy biorących udział w projekcie: Henryk Trojan, Jolanta Betnerowicz, Jan Janusz Waga, Bogusław Maria Piasecki, Marek Miśkiewicz oraz Juliusz Marweg.

 
III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Wtorkowym przedpołudniem w dn. 08.11 w Sali kameralnej GOK w Gidlach odbył się III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym udział wzięło 33 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Poziom wykonań wybranych przez dzieci i młodzież utworów był w tym roku bardzo wysoki, stąd jury: Violetta Ojrzyńska, Jolanta Komorowska i Nina Klimczyk postanowiło przyznać więcej nagród, niż zaplanowano. Laureatami festiwalu zostali:

 
Strażackie święto

W niedzielę 18 września 2011 roku odbyły się uroczystości poświęcone jubileuszowi 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Orkiestry Dętej w Gidlach. Po mszy św. oraz części oficjalnej na stadionie LKS VIS w Gidlach w krótkim koncercie zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Gidel – wzmocniona przez muzyków Pławińskiej Orkiestry Dętej. Zespół ludowy „Nadwarcianki” także przygotował dla jubilatów niespodziankę: przyśpiewki i piosenki o tematyce strażackiej. Obszerna relacja z przebiegu uroczystości znajduje się na oficjalnej stronie UG w Gidlach.

 
Festyn rodzinny w Gowarzowie

Wakacyjny festyn dla mieszkańców Gowarzowa i okolicznych miejscowości zorganizowali strażacy OSP Gowarzów przy współudziale instruktora i wychowanków świetlicy. Wśród wielu atrakcji znalazły się: mecz „Ojcowie- synowie”, pokazy strażackie, kawiarenka, dmuchańce i trampolina dla dzieci, wspólne biesiadowanie i zabawa z zespołem muzycznym Retro. Mimo niesprzyjającej aury rodzinne świętowanie trwało do późnych godzin nocnych.

 
Wakacyjny plener malarski w Olsztynie

Podopieczni instruktora sekcji plastycznych GOK p. Neli Plewińskiej licznie uczestniczyli dn. 12 sierpnia w I wakacyjnym plenerze malarskim „Olsztyn 2011”. Piękno krajobrazu Jury Krakowsko- Częstochowskiej urzekło młodych artystów, dzięki czemu powstało wiele prac różnorodnych pod względem metod, stylu i techniki wykonania. Dla każdego uczestnika pleneru przygotowaliśmy słodki poczęstunek. Efekty pracy adeptów sztuki plastycznej będziemy mogli podziwiać podczas poplenerowej wystawy.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 48 z 53