GOK Gidle
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

GOK Gidle

Pierwszy obrazek

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

Nutkaaa

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

22.06.2019r. - Gminna Noc Świętojańska - godz. 19.00

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
SPEKTAKL „KRZYŻ I KORONA”

Na scenie GOK-u w Gidlach w niedzielne popołudnie 12 grudnia zagościł Teatr Miejski Źródło z Radomska. W sztuce „Krzyż i Korona czyli rzecz o świętości”  grupa młodych, zdolnych aktorów - amatorów, przeniosła widzów do roku 1382, w którym odbywa się zjazd najzacniejszych możnowładców ziem polskich. Gromadzi ich jeden wspólny cel - wybór następcy tronu po śmierci Ludwika Węgierskiego.

 
GMINNE MIKOŁAJKI

6 grudnia na ulicach miejscowości naszej gminy pojawił się Mikołaj, który dla każdego - w zamian za krótką rozmowę- oferował słodki poczęstunek. Przechodnie, ekspedientki w sklepach, pracownicy Urzędu gminy i podległych jednostek zostali przez Mikołaja przepytani i nagrodzeni cukierkami.

 
KONKURS „MOJA GMINA W STAREJ FOTOGRAFII”

W ogłoszonym przez GOK w Gidlach konkursie „Moja gmina w starej fotografii” skierowanym do uczniów szkół zapoczątkowano działania skierowane na realizację projektu, którego celem jest kultywowanie tradycji naszego regionu. Laureatami konkursu fotograficznego zostali:

I miejsce- Adrianna Strączyńska za zdjęcie Orkiestry przy zakładzie Gidlanka – ok. 1960r

II miejsce- Julia Rokita za zdjęcie budynku PSP w Ciężkowicach obecnie

II miejsce Katarzyna Kowalska za zdjęcie Kościółka Modrzewiowego – 1968 r.

III miejsce Krzysztof Cudak za zdjęcie przedstawiające budynek szkoły we Włynicach- 1963

 
II FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH I ŻOŁNIERKICH

Podczas II Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich, który odbył się w listopadzie w siedzibie GOK w Gidlach zaprezentowało się 32 wykonawców – uczniów szkół z terenu naszej gminy, a także Żytna i Garnku. Celem  organizowanego po raz drugi festiwalu jest popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich w polskich pieśniach patriotycznych; kultywowanie tradycji narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia. Wysoki poziom wykonawczy sprawił, że niełatwo było wyłonić zwycięzców.

 
WYSTAWA „PĘDZLEM I DŁUTEM”

Podczas zorganizowanej 27 października przez ROK w Łodzi i MDK w Radomsku wystawy „Pędzlem i dłutem” zaprezentowano prace ludowych artystów nieprofesjonalnych powiatu radomszczańskiego – w tym mieszkańców naszej gminy. W koncercie otwierającym wystawę zaprezentowali się podopieczni Studia Piosenki GOK w Gidlach przedstawiając nastrojowe ballady we własnych interpretacjach, które zostały ciepło przyjęte przez zgromadzoną publiczność.

 
Spektakl " Nasza Klasa"

W spektaklu „Nasza klasa” wystawianego na deskach radomszczańskiego MDK- u z okazji obchodzonego w Radomsku Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej zaprezentowali się wokaliści działający w Studiu Piosenki GOK w Gidlach. Owacyjnie przyjęty program został przygotowany w formie widowiska multimedialnego światło- dźwięk przy współudziale uczniów ZSE-E w Radomsku. Spektakl reżyserowała dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

 
Dożynki Gminne

DOŻYNKI

Tegoroczne „Dożynki” stały się doskonałym miejscem do zaprezentowania zgromadzonym mieszkańcom naszej gminy dorobku GOK-u w Gidlach. W części artystycznej można było wysłuchać koncertu orkiestry Dętej z Pławna, występy Zespołu Ludowego Nadwarcianki oraz montaż słowno-muzyczny wychowanków Świetlicy Wiejskiej w Pławnie. Na scenie zaprezentowały się również sekcje działające w GOK w Gidlach: Studio Piosenki i sekcja Keyboardzistów. Po raz pierwszy zorganizowano także stoisko GOK z pracami plastycznymi dzieci i młodzieży działającej w sekcji plastycznej GOK i rękodzielnictwa w świetlicach wiejskich. Instruktorzy świetlic  GOK przygotowali  słodki poczęstunek, z którego dochód przeznaczono na potrzeby wychowanków każdej świetlicy.

 
Uroczyste podsumowanie działalności GOK

Opiekunowie sekcji GOK wraz z podopiecznymi, rodzice oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym podsumowaniu działalności GOK w roku szkolnym 2009/10. Wszystkim uczestnikom zajęć wręczono pamiątkowe dyplomy, laureatom konkursów- nagrody książkowe. Przy wspólnym słodkim poczęstunku wysłuchano koncertu złożonego z utworów przygotowanych przez działające sekcje: Studio Piosenki, sekcję gitarową i keyboardową. Atrakcją był wernisaż prac uczestników zajęć plastycznych GOK, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

 
Orkiestry nagrodzone

Zorganizowany 26 czerwca w Dąbrowie Zielonej Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych zakończył się dla orkiestr działających w naszej gminie sukcesem. Wśród prezentujących się na estradzie orkiestr min. z Mykanowa, Dąbrowy Zielonej, Pińczowa, Przygłowa nagrodzone zostały Orkiestra Dęta z Pławna pod kierownictwem Adama Tomczyka oraz Orkiestra Dęta z Gidel wraz z kapelmistrzem Karolem Pospieszalskim. Sukces był tym większy, iż obie orkiestry reprezentowały naszą gminę na przeglądzie po raz pierwszy. Nagrodzonym gratulujemy życząc kolejnych udanych prezentacji.

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 65