GOK Gidle
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

GOK Gidle

Pierwszy obrazek

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

Nutkaaa

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

22.06.2019r. - Gminna Noc Świętojańska - godz. 19.00

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
Kolejny laur dla Marysi

W piątek, 20 maja 2011 roku, w Parku „Solidarność” w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się rozstrzygnięcie 45  Ogólnopolskiego  Integracyjnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Tomaszowska Wiosna 2011”.

Konkurs jest doroczną imprezą popularyzującą wykonanie utworów wokalnych oraz prezentującą dorobek śpiewających dzieci i młodzieży szkolnej. Celem konkursu – obok promocji dziecięcej twórczości – jest integracja muzycznych środowisk, w tym dzieci niepełnosprawnych.

 
Sukces Studia Piosenki

W sali widowiskowej  Klubu Politechnik  Akademickiego Centrum Kultury w Częstochowie w minioną niedzielę -15 maja - przed międzynarodowym jury zaprezentowali się finaliści XX Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka". W przesłuchaniach kwalifikacyjnych – w marcu – udział wzięło ok. 160 podmiotów wykonawczych w czterech kategoriach. Naszą placówkę reprezentowały: w kategorii do 10 lat Maria Markiewicz, w kategorii do 20 lat – siostry Aneta i Katarzyna Dębskie.

 
POCIĄG NA SCENĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zorganizowały konkurs wokalny „Pociąg na scenę", którego przesłuchania odbyły się 17 kwietnia w Katowicach. Konkurs adresowano do uczniów w wieku 7 -16 lat, a jego celem było podjęcie działań, których intencją jest edukacja muzyczna najmłodszego pokolenia, zaszczepienie zainteresowania koleją dzieci i młodzieży, poprzez śpiewanie piosenek o tematyce kolejowej oraz popularyzacja aktywności muzycznej wśród najmłodszych.

 
MAJOWE NUTKI

Wokalistki Studia Piosenki działającego przy GOK w Gidlach – Marysia Markiewicz, Aneta Dębska i Katarzyna Dębska wzięły udział w ogólnopolskich przesłuchaniach do finału XIX Międzynarodowego Festiwalu Majowa Nutka, które odbyły się 13 marca w Częstochowie. Do przesłuchań przystąpiło około 140 utalentowanych wokalistów min. z Krakowa, Szczecina, Warszawy, Ostrowca Wielkopolskiego, Kluczborka. Mimo wyjątkowo wysokiego poziomu festiwalowych zmagań podopiecznym prowadzącej Studio Piosenki GOK p. Violetty Ojrzyńskiej zakwalifikowali się do międzynarodowego etapu.

 
WYŚPIEWANE NAGRODY

Aż 87 osób zmierzyło się w tegorocznym konkursie wokalnym "Mikrofon", którego ideą jest promocja młodych, utalentowanych, wokalistów-amatorów. Popularność tego konkursu wciąż jest duża, mimo że była to już jedenasta edycja. Przesłuchania odbyły się 12 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Wokalistów oceniali jurorzy z najwyższej półki: Karolina Sambor-Kobiałka, śpiewaczka operetkowa, Renata Lis, wokalistka, muzykolog i Frank Parker, światowej sławy perkusista. Wokalistki Studia Piosenki GOK w Gidlach wyśpiewały w swoich kategoriach wiekowych następujące nagrody:

 
STRAŻ PRZYCHODZI Z POMOCĄ - KONKURS PLASTYCZNY

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej zaprosiła dzieci i młodzież naszej gminy do udziału w XIII już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą". Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby. Konkurs promuje wiedzę na temat działalności służb ratowniczych, szczególnie straży pożarnej, uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. W dn. 10 marca rozstrzygnięto etap gminny konkursu, gdzie – zgodnie z Regulaminem- spośród 104 nadesłanych prac wyłoniono po 5 w każdej spośród czterech kategorii. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

 
W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Silna ekipa w liczbie 52 wychowanków świetlic GOK i sześciu opiekunów odwiedziła basen SOLPARK w Kleszczowie. Podróż minęła sympatycznie, a sama kąpiel w basenie stała się atrakcją zarówno dla młodszych dzieci jak i młodzieży korzystających z wodnych atrakcji. Zjeżdżalnie, jacuzzi oraz  baseny sportowy i rekreacyjny zostały zdominowane przez naszą grupę. Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Zanim wychowankowie dotarli do domu, już w drodze powrotnej planowali następną podróż do Kleszczowa.

 
ATRAKCJE ZIMOWE

Podczas ferii zimowych świetlice wiejskie przygotowały dla wychowanków wiele form aktywnego spędzania wolnego czasu, wśród nich zabawy choinkowe (świetlica w Pławnie i Ludwikowie), dyskoteki (świetlica Gowarzów) oraz szereg konkursów i turniejów sportowych - w zależności od specyfiki działań świetlicowych - min. rozgrywki bilardowe, rozgrywki tenisa stołowego, rozgrywki w piłkarzyki, turnieje play –station.

 
WSPÓLNE KONCERTOWANIE

Dnia 30.01.2011r. o godzinie 15.00 w Klasztorze Wniebowzięcia NMP w Gidlach odbył się Koncert Laureatów V Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Publiczność tłumnie przybyła kolędować wspólnie z laureatami festiwalowych przesłuchań, które odbyły się tuż przed feriami w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach. Kolędy i pastorałki zaprezentowało wówczas 62 uczestników. Komisja konkursowa: Violetta Ojrzyńska – dyrektor GOK, Nina Klimczyk – wokalistka, Jolanta Komorowska- dyrektor GBP, o. Marek Grzelczak – przeor klasztoru O. Dominikanów postanowiło przyznać następujące nagrody:

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 65 z 68