GOK Gidle
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

GOK Gidle

Pierwszy obrazek

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

Nutkaaa

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

29.01.2020r. Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek - szkoły

31.01.2020r. Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek - przedszkola

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Aktualności
III Gminna Noc Świętojańska

Noc Świętojańska, obchodzona z 23 na 24 czerwca, zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości, pełnym magii i wróżb

 
Powitanie wakacji

Wychowankowie świetlicy w Ciężkowicach 08.07.2011r zakończyli rok szkolny 2010/2011 witając tym samym wakacyjne leniuchowanie. Poczęstunek przy grillu towarzyszył rozdaniu nagród i upominków za czynny udział w zajęciach prowadzonych w świetlicy. Główne nagrody trafiły do rąk Marty Ociepy, Sebastiana Ociepy oraz Martyny Grządziel.

 
Zakończenie roku szkolnego sekcji GOK

Opiekunowie sekcji GOK wraz z podopiecznymi i rodzicami oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym podsumowaniu działalności GOK w roku szkolnym 2000/11. Wszystkim uczestnikom zajęć wręczono pamiątkowe dyplomy, przy wspólnym słodkim poczęstunku wysłuchano koncertu złożonego z utworów przygotowanych przez działające sekcję keyboardową i gitarową.

 
Wernisaż prac sekcji plastycznej

22 czerwca dzieci i młodzież działająca w sekcji plastycznej GOK zaprosiła do sala kameralnej rodziny, przyjaciół i znajomych na wernisaż swoich prac. Wystawiane prace były wynikiem twórczej działalności młodych artystów podczas zajęć plastycznych. Można było podziwiać wytwory dziecięcej wyobraźni powstałe przy użyciu wielu technik plastycznych min. obrazy olejne, pastele, rzeźby itd. Przy słodkim poczęstunku zaproszeni goście i artyści zakończyli rok działalności sekcji.

 
II edycja Gminnego Konkursu Profilaktycznego „Nałogi- droga donikąd”

GOK w Gidlach współdziałając z zorganizował konkurs profilaktyczny celem którego była promocja zdrowego stylu życia jako świadomego wyboru życia bez nałogów, nauka odpowiedzialności za własne zdrowie, oraz uświadomienie dzieciom i młodzieży konieczności zachowania swojej indywidualności, nie poddawania się istniejącym destrukcyjnym trendom stosowania różnego rodzaju używek.

 

W konkursie wzięło udział łącznie 47 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne. Decyzją jury w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody otrzymali:

 
Sukcesy Orkiestry Dętej z Pławna
5 czerwca na rynku w Twardogórze odbył się III Twardogórski Przegląd Orkiestr Dętych. Do udziału w przeglądzie zgłosiła się także Orkiestra Dęta z Pławna pod batutą kapelmistrza p. Adama Tomczyka. Zgromadzona publiczność wysłuchała koncertów: Twardogórskiej Orkiestry Dętej, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gmin Powiatu Kępińskiego, Miejsko - Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Skalmierzyce oraz Orkiestry Dętej z Pławna. Nagrodzeni pucharem i nagrodą pieniężną członkowie Orkiestry pożegnali gościnny twardogórski rynek.
 
LATO Z POWIATEM RADOMSZCZAŃSKIM ZA NAMI

Podczas tegorocznego festynu Lato z Powiatem Radomszczańskim który odbył się w minioną niedzielę w Jedlnie (gmina Ładzice) zaprezentowała się także nasza gmina Gidle, biorąc udział w V Paradzie Gmin. Na scenie pokaz swoich muzycznych możliwości dały Orkiestry Dęte z Pławna i Gidel oraz zespół ludowy „Nadwarcianki”, za co zostali nagrodzeni pucharami i pamiątkowymi dyplomami przez Starostę Powiatu Radomszczańskiego Roberta Zakrzewskiego i Wójt Gminy Ładzice – Wiolettę Pichit.

 
ZŁOTE GODY

W ubiegły piątek – 3 czerwca-  trzynaście par z terenu naszej gminy świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Część oficjalna uroczystości odbyła się w sali kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, gdzie – pomimo upału- zjawili się dostojni Jubilaci oraz władze gminy, by wspólnie uczcić Złote Gody.

Wójt gminy Gidle p. Krystyna Kubasiak odznaczyła Jubilatów medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie i gratulowała im tak wspaniałej rocznicy. Uroczystość prowadziła kierownik USC w Gidlach p. Barbara Chaś i dyrektor GOK p. Violetta Ojrzyńska.

 
KONKURS INTERPRETACJE

31maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach po raz drugi odbyła się edycja festiwalu INTERPRETACJE, w którym udział wzięło 35 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Celem festiwalu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży dorobku i twórczości polskich wykonawców i kompozytorów oraz uwrażliwienie młodego pokolenia na rozumienie tekstu piosenek.

Po burzliwych naradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 70