22.06.2019r. - Gminna Noc Świętojańska - godz. 19.00

Wyjazd do kina MDK Radomsko

W dniu 19.02.2019r. Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zorganizował wyjazd do kona na bajkę "Co w trawie piszczy". Bajka przedstawia historię Pasikonika Tonika, który jest prawdziwym włóczykijem. Przemierza świat w podskokach, nigdzie nie zagrzewając dłużej miejsca. Pewnego dnia trafia na łąkę tak piękną, że postanawia zatrzymać się tu na dłużej. Szczególnie, że wpadła mu w oko urocza i dobra Królowa Pszczół Margerytka. Zakochany polny konik gotów jest na wszystko, by mieszkańcy łąki uznali go za dobrego kumpla, a nawet przyjaciela. Niestety nie znając jeszcze miejscowych „układów” daje się omotać podstępnej osie i zamiast stać się przyjacielem, mimo woli zasłuży na miano wroga łąki. Tonik jednak nie daje się za czułki wodzić i zamiast się poddać i zwiać w świat, postanawia naprawić swe błędy, obronić łąkę przed armią szerszeni i zasłużyć na serce królowej.

wtorek, 19 lutego 2019 12:16