GOK Gidle
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

GOK Gidle

Pierwszy obrazek

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

Nutkaaa

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle

GOK Gidle GOK Gidle
Najbliższe wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach zaprasza na stałe formy zajęć:

 

poniedziałek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

wtorek godz. 15.00 - zajęcia wokalne

 

wtorek - piątek - godz. 16.00 zajęcia muzyczne

 

piątek - godz. 16.00 zajęcia plastyczne

 

22.06.2019r. - Gminna Noc Świętojańska - godz. 19.00

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Strona główna Urzędu Gminy Gidle
www.gidle.pl
Biuletyn informacji publicznej
www.bip.gidle.pl
Wystawa grafiki Pana Andrzeja Bańcerka

27 kwietnia , w sali kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, odbył się wernisaż prac plastycznych autorstwa lokalnego artysty. Andrzej Bańcerek żył w latach 1949 - 2018. Urodził się w Niesulowie, w domu Jana i Władysławy Frączyk, małżonków Bańcerków.

Andrzej, zwany " Dziki" uczęszczał do szkoły w Gidlach. Jego wychowawczyni zapamiętała go  jako spokojnego i małomównego chłopca, który ożywiał się szczególnie na lekcjach historii. Lubił też rysować. Po ukończeniu szkoły podstawowej pomagał ojcu, a gdy dorósł został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej. Stacjonował w Zamościu w jednostce wojsk lotniczych, później wrócił do Niesulowa. Wraz ze swym serdecznym przyjacielem Olkiem Kopryną zbierali informacje na temat mieszkańców Gidel, planowali także nowe artykuły o pradziejach Gminy. Po jego śmierci oraz stracie rodziców Andrzej został sam w swoim niesulowskim domu. Nie czuł bliskości z innymi, ludzie też go nie pojmowali. Był samoukiem i amatorem. Jego obrazki można zaliczyć do stylu bardzo cenionych malarzy tzn. " naiwnych" czy "prymitywistów". Rysując używał ołówka, kredki, czasem węgla i flamastra. Był to szkic przeważnie w kolorze czerni. Nie chwalił się nimi, nie pokazywał, nie sprzedawał, tworzył głównie dla siebie. Odszedł nagle, cicho, spokojnie i samotnie. Spoczął wraz z rodzicami na nekropolii gidelskiej.

 

Wernisaż mogli podziwiać mieszkańcy Gminy Gidle, a także członkowie Stowarzyszenia Literackiego " Ponad", którzy gościli na dwudniowych warsztatach poetyckich. Wystawa będzie dostępna na sali Kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach do końca maja 2019r.

Więcej w Galerii

 

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 09:55